Ratifikace Istanbulské úmluvy – CVVM nepatří mezi důvěryhodné zdroje

Zdroj: Pixabay

Rada vlády pro rovnost žen a mužů se v otázce ratifikace Istanbulské úmluvy zaštiťuje průzkumem Akademie věd, kdy většina dotázaných zprvu neví, co to Istanbulská úmluva je. Když je dotázaným předloženo, že se jedná o Úmluvu proti násilí na ženách, tak s ratifikací souhlasí, jak Rada vlády uvádí na svém facebookovém profilu. O sporných pasažích týkajících se genderové ideologie se dotazovaní ale nedozví. Nejenže Radě vlády pro rovnost žen a mužů nepřísluší dělat kampaně, navíc je dělá ještě na základě zdroje, jehož dlouhodobé průzkumy jsou oproti skutečnosti diametrálně rozdílné.

Pojďme se podívat, jak pravdivé jsou průzkumy těchto „odborníků na průzkumy“ (CVMM = výzkumné oddělení Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i.). V současné době CVVM tvrdí, že si většina občanů přeje zůstat v Evropské unii.

Jaká je pravda?

Screenshot novinky.cz
Screenshot iDnes.cz

A jak to bylo před volbami?

Nadhodnocování v průzkumech veřejného mínění byly rozdíly u ČSSD oproti skutečnosti více než markantní. Před volbami do Evropského parlamentu CVVM dávalo ČSSD 8,5 procenta, zatímco skutečný výsledek byl 3,95 procenta. CVVM se zmýlilo více než dvakrát. Ve sněmovních volbách dávalo CVVM v průzkumu sociálním demokratům 13,1 procenta, ale ve skutečnosti ČSSD měla skoro dvakrát méně – 7,27 procenta. Taková je „profesionální“ práce Akademie věd.

Vedoucí CVVM je Paulína Tabery, která je manželkou Erika Taberyho. Ten je v současnosti šéfredaktorem Bakalova a dříve Schwarzenbergova sluníčkářského Respektu. Předseda Hamáček je ze „Sobotkovy líhně“, který je velkým kamarádem Radka Pokorného, který pomohl Bakalovi s „vytěžením“ OKD.

Takže jen toto něco vypovídá o důvěryhodnosti CVVM.

Jsou uplacení? Lžou? Nebo jsou prostě neprofesionální a diletanti?
Ne, ne, je to cílené ovlivňování společnosti, aby si myslela, co si myslet má.
Nenechme se zmást průzkumy, opak bývá pravdou, zvláště u CMVV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *