Palms Springs: Základní nepodmíněný příjem pouze pro transgenderové rezidenty

Zdroj foto: Pixabay

Každý, kdo se v jižní Kalifornii cítí být chudý a ještě k tomu ve špatném těle, ten si brzy bude moci skutečně užívat peníze určených na pomoc v nezaměstnanosti.

 

V Palm Springs, městě v jižní Kalifornii, budou obyvatelé s nízkými příjmy brzy dostávat základní nepodmíněný příjem v rozmezí mezi 600 a 900 dolary. Ne však všichni. Zvonění pokladny pocítí jen ten, kdo má pocit, že se narodil ve špatném těle. To zahrnuje obyvatele, kteří se identifikují jako transgender nebo nebinární.

 

Peníze jsou bonusem k podpoře v nezaměstnanosti. Příjemci, příjemkyně nebo jak je vůbec nazvat, mohou peníze utratit za co chtějí. V USA je běžné, že pomoc je spojena s určitými a určenými výdaji.

 

Příjemci této dávky musí úřadům prokázat nízký příjem. Limit zatím nebyl stanoven. Jak příslušné osoby prokazují, že jsou ve špatném těle, není známo. Experiment je zpočátku omezen na maximálně 20 příjemců.

 

Jako důvod úřad uvádí, že „transgender a nebinární lidé“ jsou zvláště často „postiženi nezaměstnaností, bezdomovectvím a diskriminací“. Tento nepodmíněný příjem jim má pomoci »rozvíjet se«. Městská rada schválila zákon jednomyslně a během pěti let poskytla celkem 35 milionů dolarů.

 

Účel opatření je sporný. Jak známo, peníze na pomoc nezajistí, aby příjemci chodili více do práce. To je hloupé pro platící obyvatele, kteří se cítí jako v těle, které by mělo chodit do práce. Váš binární životní styl mezi prací a odpočinkem je nyní trestán dvakrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *