„Trans“ muž se může v Německu zapsat do rodného listu jako matka

Kontroverze se rozhořela kvůli tomu, že německý trans muž byl v rodném listě zapsán jako „matka“.

Nedávné rozhodnutí v Německu povolit trans muži, aby byl v rodném listě svého dítěte uveden jako „matka“, vyvolalo polemiku a obavy z vymazání biologické reality a dopadu na tradiční rodinné struktury, píše Welt.

Kritici rozhodnutí tvrdí, že ignoruje základní biologické skutečnosti a podkopává koncept mateřství. „Biologické matky jsou ženy, které porodily dítě, a toto rozhodnutí je v rozporu s touto základní pravdou,“ uvedl jeden z konzervativních politiků. Kritici se obávají, že jedinečné zkušenosti žen s těhotenstvím, porodem a mateřstvím budou vymazány, a tvrdí, že takové rozhodnutí stírá rozdíly mezi biologickými pohlavími.

Kritici navíc poukazují na možný dopad na tradiční rodinné struktury a na zmatek, který by to mohlo způsobit v právních a společenských normách. „Toto rozhodnutí vytváří nebezpečný precedens a mohlo by vést k právním a společenským komplikacím,“ varuje jeden z právních expertů.

Kritici navíc vyjadřují obavy z možného dopadu na jazykové a společenské normy. „Používání termínu ‚matka‘ pro transmuže zpochybňuje jazykové a kulturní chápání mateřství,“ varuje lingvista. Kritici tvrdí, že změna jazyka a společenských norem týkajících se mateřství bude mít širší společenské důsledky a přispěje k erozi tradičních hodnot a sociální soudržnosti.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article244649340/Deutscher-Trans-Mann-darf-in-Geburtsurkunde-als-Mutter-gefuehrt-werden-nicht-als-Vater.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *