Slovensko: Další progrese LGTB požadavků?

Za největší riziko je považován vládní návrh zákona o svěřenském prohlášení, který zavádí institut notářsky registrovaných správců. Podle ministra Karase je zákon reakcí na vraždu před barem Teplárna a má usnadnit život LGBT párům a dalším nesezdaným osobám.

Zákon však podkopává jedinečný status manželství tím, že přenáší veřejnoprávní výsady, které náleží manželům a rodině, na registrované svěřence. V původním návrhu zákona byly dva samostatné návrhy. Do parlamentu přišel návrh, který obsahuje dalších patnáct takových zákonů!

Je zcela jasné, jaký mechanismus návrh zákona zavádí – staví registrované svěřenské správce na úroveň manželům a rodině. Lidé získávají výhody rodiny i bez závazků. Jaký to asi bude mít vliv na manželství? Prorodinná politika vypadá úplně jinak!

A to není jediný problém navrhovaného zákona. V případě úmrtí rodiče bude oslabena možnost soudu vybrat pro dítě nejvhodnějšího opatrovníka a poručníka. Přednost bude mít registrovaný opatrovník, který bude mít přednost i před biologickou rodinou dítěte. Aby neztratil svůj vliv na dítě, bude moci zablokovat osvojení kompletní rodině, řekněme strýci a jeho manželce.

Vládní návrh zákona o svěřencích je ukázkou protirodinné politiky na Slovensku.

Zopakujme si:

  1. Registrované manželství
  2. Manželství pro všechny
  3. Progrese v Německu – návrh zákona „Institut společenství zodpovědnosti“
  4. Progrese na Slovensku – návrh zákona o svěřenském prohlášení

Každý ústupek požadavkům LGTB není „konečná“, ale vede k dalším radikálnějším.

Nejlepším přístupem je nepřijímat požadavky LGTB aktivistů, protože to není vyjádření všech, ale jen minoritní skupiny.

Manželství je jedinečný svazek muže a ženy a jako takový by měl být zakotven v Ústavě.

https://www.hfi.sk/blog/patrik-daniska/455-vladny-zakon-o-dovernikoch-je-ukazka-proti-rodinnej-politiky?utm_campaign=parlament-rokuje-o-fiduciarnych-dovernikoch-ziadali-sme-poslancov-aby-tento-proti-rodinny-zakon-odmietli-v-parlamente-je-vela-dolezitych-zakonov&utm_medium=email&utm_source=eDirect

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *