Přešel Odbor rovnosti žen a mužů z Úřadu vlády do „ilegality“?

Strakova akademie – zdroj Wikimedia Commons – autor cs ŠJů – licence CC BY-SA 3.0 a Pixabay

 

Odbor rovnosti žen a mužů, který se snaží protlačit ratifikaci Istanbulské úmluvy se dostal do minimálně úsměvné situace. Na svých facebookových stránkách „Istanbulská úmluva“ do začátku března 2020 uváděl, že je „Komunita – Vládní budova“. Ovšem od 9. března 2020 na stránkách uvádí „Policejní stanice“. A to na adrese budovy spadající pod Úřad vlády.

 

Autoři: Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra

 

Screenshot Facebook – Odbor rovnosti žen a mužů – Vládní budova

 

Nabízí se tedy zajímavá otázka, zda li vůbec může „Komunita – Vládní budova“ a „Policejní stanice“ provádět politickou kampaň na ratifikaci Istanbulské úmluvy. Odbor rovnosti žen a mužů nepřestává překvapovat. Jak jsme dříve upozorňovali, kampaň pro ratifikaci Istanbulské úmluvy od počátku provází „zajímavé“ události. Například když si milé členky České ženské lobby na kávě u premiéra 19.3.2018 myslely, že si dají s premiérem kafe a ratifikaci tím mají v kapse….

 

Screenshot Facebook – Odbor rovnosti žen a mužů – Policejní stanice

 

Dá se předpokládat, že ČŽL argumentovala tím, jak Istanbulská úmluva pomůže ženám, které budou mít zaměstnání na částečný úvazek, což by odpovídalo práci v neziskové organizaci, jejichž vznik Istanbulská úmluva garantuje.

 

Slíbit ratifikaci ale není tak jednoduché. Ratifikace je proces hlasování v Poslanecké sněmovně a v Senátu, kdy by se poslanci a senátoři měli rozhodovat i na základě znalostí Důvodové zprávy Rady Evropy (která stále nevyšla oficiálně přeložena, jak je tomu například u Stavebního zákona a jeho Důvodové zprávy.

 

Uvidímě, čím nás genderově nevyvážený Odbor rovnosti žen a mužů překvapí příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *