Feriho kauza může urychlit ratifikaci Istanbulské úmluvy

Dominik Feri / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Poslanci kvůli kauze Dominika Feriho chtějí zpřísnit nejen definici sexuálního napadení, ale znovu tlačí na ratifikaci Istanbulské Úmluvy. Jedná se především o pokračování feministické politické kampaně proti takzvanému sexuálnímu násilí, kterou zhruba před rokem odstartovaly liberálně-levicový Deník N a A2larm. Z Feriho kauzy vystrašená část poslanců potom nepochybně kývne na všechny požadavky, o které si gender-LGBT-feminističtí aktivisté a jejich podporovatelé v Poslanecké sněmovně řeknou.

 

Zajímavý pohled na současné dění zveřejnil na svém facebookovém profilu právník Pavel Hasenkopf. Ten upozorňuje na možnost urychlené ratifikace Istanbulské úmluvy. Té úmluvy, jejíž celé kompletní znění nebylo české odborné a laické veřejnosti nikdy předáno k dispozici.

 

Vyjádření Pavla Hasenkopfa na jeho facebookovém profilu ze dne 29.05.2021:

Pavel Hasenkopf
·
Tak schválně, jak dlouho bude trvat, než vláda předloží ještě této Sněmovně Istanbulskou úmluvu?

1) poslankyně za ANO svolává mimořádnou schůzi Sněmovny, na které chce kvůli Ferimu zpřísňovat definici sexuálního násilí (pokud žena neklesne tak hluboko, aby nahlas řekla „ano, chci sex, takový a makový“, bude její partner vinen znásilněním).

2) To nemá šanci projít:

a) jednak je to nesmysl – ten zákon degraduje ženy a ženství víc než Feri i s celým svým ansámblem;

b) jednak za měsíc by to stihli jedině v legislativní nouzi – zákony procházejí trojím čtením, za měsíc jsou sněmovní prázdniny a hned po nich volby – šance na schválení jakéhokoli zákona, který už za sebou nemá druhé čtení, je absolutní nula. Zákonné podmínky pro legislativní nouzi splněny nejsou.

3) Tlak na přijetí Istanbulské úmluvy je obrovský a odpor rovněž.

4) Mezinárodní smlouvy žádným trojím čtením neprocházejí, komory jen dávají souhlas k ratifikaci …
… když se v pondělí vláda rozhodne o ten souhlas Parlament požádat, v úterý může být Istanbulská úmluva ve Sněmovně a tam ji mohou bleskem dozařadit na program té mimořádné schůze …

Secvaklo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *