Ústavní ukotvení manželství jako svazku muže a ženy versus Manželství pro všechny 1:1

Image by adamkontor from Pixabay

 

29. dubna 2021 prošel návrh doplnění naší Ústavy o definici manželství jako svazek muže a ženy do druhého kola, stejně tak poslanci posunuli do druhého čtení návrh uzákonění stejnopohlavních manželství veřejně známého jako Manželství pro všechny. Poslanci se oběma návrhy chtějí nadále zabývat, skóre je tedy zatím nerozhodné. Zajímavé je, že proti návrhu doplnění Ústavy o definici manželství jako svazek muže a ženy hlasovalo méně poslanců než proti manželství pro všechny. Jak se již ale stalo železným pravidlem, média, a to i ta veřejnoprávní, informovala o „velkém vítězství“ lobystické LGBT skupiny Jsme fér! a posunu jejich návrhu Manželství pro šechny, o úspěšnějším návrhu ústavní definice manželství jako svazku muže a ženy se ovšem nezmínila téměř ani slovem.

 

Návrh „Manželství pro všechny“ podpořilo i tak dost poslanců, aby šly oba návrhy do druhého čtení. Možná i proto, aby v letošních volbách svým jasným slovem nepřišli o voliče.

 

Poslanci, kteří hlasovali pro zamítnutí sněmovního tisku č. 201 ZDE:

 

Pro sněmovní tisk č. 211, aby bylo v listině základních práv a svobod zavedeno, že manželství je svazek muže a ženy, hlasovali tito poslanci ZDE:

 

Nyní jdou oba dva návrhy do Ústavně-právního výboru a ve lhůtě 80 dnů, což je zhruba 20. července proběhne další hlasování. ZDE Přikládáme odkaz na seznam členovů ústavně právního výboru:

 

V rámci naší kampaně „Výzva k zamítnutí návrhu novely Občanského zákoníku 89/2012 Sb. „Manželství pro všechny“ bylo navrhovatelům zákona Manželství pro všechny zasláno 171 120 nesouhlasných výzev s touto novelou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *