Český rozhlas propaguje Istanbulskou úmluvu – k propagandě si vybral „genderovou“ advokátku, což zapomněl zmínit

Ondřej Kořínek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Rafinovanost veřejnoprávních médií při propagaci ratifikace Istanbulské úmluvy nezná hranic. Český rozhlas přinesl 18. ledna článek s titulkem: „Advokát: Istanbulská úmluva neohrožuje tradiční rodinu, pokud za tradici nepovažujeme domácí násilí“, kdy si čtenář neznám problematiky řekne: „Advokát – ten musí mít pravdu.“ Jenomže Český rozhlas již pozapomněl zmínit malou drobnost. A to fakt, že v článku jmenovaná advokátka je členem Evropské sítě právních expertů v oblasti rovnosti pohlaví a nediskriminace. A specializuje se i na gender.

 

Prof. JUDr. Kristina Koldinská Ph.D. při Právnické fakultě Univerzity Karlovy je autorkou mnoha publikací, ze kterých lze jmenovat například knihu „Gender a sociální právo“. V Českém rozhlase právnička Koldinská kritizuje většinu církví a zejména náboženskou společnost pro jejich odmítání Istanbulské úmluvy. K Istanbulské úmluvě potom dodává, že z právního hlediska není Istanbulská dohoda „ďáblův nástroj“, ale výsledek právního vývoje na půdě Rady Evropy.

Právnička Koldinská odmítá, že by Istanbulská úmluva bořila tradiční hodnoty nebo útočila na klasické manželství.

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/istanbulska-umluva-cesko-tradicni-rodina_2201182221_ako?fbclid=IwAR2L4Z53fxrxCS_QrBP9o1OU6X4HUIC4LPbhLwIPttWs-sW8yTaYEEAVmF8

Přitom právě na právním hledisku se spolu právníci v otázce Istanbulské úmluvy sami neshodnou. Důležitou roli zde hraje totiž i skutečnost, že se záměrně zamlčuje obsah neoddělitelné součásti Istanbulské úmluvy, a to její Důvodové zprávy Rady Evropy, která nebyla dodnes přeložena do českého jazyka. Právě ta podrobně popisuje články a odstavce obsažené v Istanbulské úmluvě, dále vysvětluje pojmy, které se v Istanbulské úmluvě vyskytují a vysvětluje, jak má být Istanbulská úmluva po ratifikaci prováděna.

Právě na základě právních rozborů odmítlo Slovensko, Polsko, Maďarsko a další země Istanbulskou úmluvu ratifikovat. Někteří slovenští poslanci upozorňovali na skutečnost, že Istanbulská úmluva není právně slučitelná se slovenskou Ústavou.

https://www.hlavnespravy.sk/mimoriadna-sprava-koalicia-istanbulsky-dohovor-definitivne-odmieta-sefcovic-toto-rozhodnutie-vitam

U Prof. JUDr. Kristiny Koldinské Ph.D. rozhodně nepřekvapí její mediální výstupy s dalšími advokátkami působícími v oblasti feminismu, genderu a LGBT. Jako například 29.září minulého roku, kde se společně sešly v debatě na Info.cz Monika Ladmanová, Adéla Horáková a Kristina Koldinská.

Monika Ladmanová je poradkyně a členka kabinetu místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věry Jourové. Působila například v nadaci Open Society Foundations multimiliardáře George Sorose.

Adéla Horáková je advokátka a právnička LGBT iniciativy Jsme fér! bojující za uzákonění stejnopohlavních sňatků v České republice – Manželství pro všechny.

https://www.info.cz/video/pravnicky-1d006614-0d51-4b47-ab79-3d43d108a897/ladmanova-horakova-koldinska-video

Veřejnoprávní média ráda škatulkují oponenty nových politických ideologií do skupin, které většinová společnost odmítá. Netolerantní, pravicově radikální a podobně. V případě zmíněných „vlastních odborníků“ si takovéto škatulkování nedovolí – důkazem je toho naprosté vypuštění pojmu gender, neboť vědí, že tato ideologie se na veřejnosti setkává s odporem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *