Nová německá vláda plánuje otevřít dveře mnohomanželství – polygamii

Fotka od Camila Fourcaud z Pixabay

Zastánci LGBT politických neziskových organizací i tyto organizace samotné agresivním způsobem útočily na ty, kteří se jen odvážili veřejně hovořit o další progresi sňatků stejnopohlavních párů. Obavy odpůrců novely zákona Manželství pro všechny z toho, že se postupně tento druh manželství zavede i na další skupiny osob, se nyní ukazují jako zcela oprávněné a relevantní. Nová německá vláda složená ze Sociálních demokratů (SPD), Svobodných demokratů (FDP) a Zelených (Grüne) se ve své koaliční smlouvě zavázaly uzákonit novou legislativu, jenž vede k mnohomanželství – polygamii.

 

Budoucí vláda SPD, Zelených a FDP plánuje nový druh občanského partnerství. Konkrétně chce nová vládní koalice právně umožnit společenství dvou nebo více dospělých.

 

„Zavedeme institut odpovědnosti společenství a umožníme tak dvěma a více dospělým převzít právní odpovědnost za sebe, nad rámec milostných vztahů či manželství,“ stojí v koaliční smlouvě.

 

Stephan Thomae (53, FDP) pro BILD: „Společné bydlení není jen o otci, matce, dítěti. Stát by měl uznat, že existují nové způsoby života.“ „To by mohlo zahrnovat i daňové výhody.

 

Silke Launert (44, CSU): „Existuje riziko, že zde vznikne brána pro mnohomanželství.“

 

Lindner: Manželství podléhá zvláštní ochraně státu. Vytvoření „společenství odpovědnosti“, které je ekvivalentní manželství, je v rozporu se základním zákonem. Polygamie je protiústavní.“

 

A protože se nedá polygamie zavést přímo v rámci manželství, je nutné tento institut zničit a nahradit ho jinými zákonými prostředky, které nejsou v rozporu s Ústavou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *