Žádáme prošetření činnosti a zákaz působení nadace „Original Play“

KAMPAŇ SKONČENA

 

 

VÝZVA

Připojujeme se tímto k německým a rakouským rodičům dětí znepokojených mediálně zveřejněným skandálem sexuálního zneužívání dětí v mateřských školách a vyzýváme Ministerstvo školství, aby neprodleně prošetřilo dosavadní činnost nadace „Original Play“ a další působení této organizace v dětských školních zařízeních zakázalo.

 

 

ODŮVODNĚNÍ

Německem a Rakouskem poslední dny otřásá skandál týkající se sexuálního a fyzického zneužívání dětí v mateřských školách. Nadace „Original Play“ zde čelí těžkým obviněním z poskytování služeb pedofilům a a jejich následnému přístupu do mateřských škol, kde v rámci her mělo podle výpovědí dětí, jejich rodičů, psychologů a expertů docházet k sexuálnímu a fyzickému zneužívání dětí. Závažnosti na případu dodává skutečnost, že německá veřejnoprávní televize ARD ve spolupráci s rakouskou veřejnoprávní ORF natočily společně reportáž, ve které odkryly praktiky odehrávající se za zdmi mateřských škol. Česká televize, přestože stejná nadace působí i v českých školních zařízeních, nepřinesla jako veřejnoprávní médium jedinou zprávu. Po zveřejnění tohoto skandálu zavedly spolkové země Berlín a Braniborsko zákaz provozování „Original Play“ ve všech mateřských školách. Braniborsko zákaz zdůvodnilo tím, že při metodě „není zachována vhodná vzdálenost s dětmi“. Úřady v Hamburku jasně „Original Play“ odsoudily a zakázaly.
Celoplošně platí i zákaz her „Original Play“ v Dolním Rakousku, také vídeňská radnice doporučuje ukončit s touto organizací spolupráci.

 

Odkaz na reportáž zde:
https://www.daserste.de/information/politik-weltgeschehen/kontraste/videosextern/kindesmissbrauch-in-deutschen-kitas-104.html?fbclid=IwAR1NLjKVPtyn72CC7ZlKLZPtNN98BN8MgpEkoTz-3NsSJ-ttR1vSYlFNu9Y

 

Souhrnné informace včetně odkazů na zdroje a překladu reportáže zde:
https://tradicni-rodina.cz/domaci/pedofilni-hry-v-nemeckych-skolkach-organizace-original-play-pusobi-i-u-nas/

 

Komu bude výzva doručena?

Ing. Robert Plaga, Ph.D. – ministr školství, mládeže a tělovýchovy
PaedDr. Ladislav Hrzal – Školský ombudsman
PhDr. Jindřich Fryč – Státní tajemník

 

Příjemci výzvy budou pravidelně obměňováni.

ZDE MŮŽETE K VÝZVĚ PŘIPOJIT SVŮJ HLAS:

  Oslovení (povinné)

  Kliknutím na tlačítko "Odeslat" udělujete souhlas spolku Tradiční rodina z.s., aby ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „Nařízení“) zpracovával tyto osobní údaje: jméno, příjmení a poštovní a emailovou adresu, které budou využity ke zpracování Výzvy a k jejich poskytnutí třetím stranám vztahujícím se k této Výzvě. S výše uvedeným zpracováním udělujete svůj výslovný souhlas. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním emailu, zprávy nebo dopisu na kontaktní údaje spolku Tradiční rodina z.s..

  Souhlas se zpracováním osobních údajů

  To že jste člověk prokažte výběrem ikony key.

  2 Replies to “Žádáme prošetření činnosti a zákaz působení nadace „Original Play“”

  1. ŽÁDÁME O PŘEKLAD A ZVEŘEJNĚNÍ
   ,, DŮVODOVÉ ZPRÁVY ISTANBULSKÉ ÚMLUVY vydané Radou Evropy“
   Kdy to odvysílá televize ?
   Kdy si to poslechneme z rádií ?
   Kdy si to přečteme v tisku ?

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *