Stát je díky Koronaviru v krizi, LGBT lobby situace zneužívají

Zdroj – Ostnatý drát – Pixabay

Mezi tím, co podstatná část společnosti řeší a nadále bude nucena ještě dlouhou dobu řešit problémy vzniklé omezeními v důsledku Koronakrize, LGBT lobby se spřátelenými poslanci a médii vymýšlejí problémy tam, kde vůbec nejsou. Kritizují vládu za to, že neumožňuje registrovaným LGBT partnerům a partnerkám být spolu v případě, že jeden z nich pochází z jiného členského státu Evropské Unie. Jedná se o naprostý nesmysl, protože zákaz vstupu se na cizince v registrovaném partnerství nevztahuje.

 

Povinnost vpustit na území ČR cizince v registrovaném partnerství potvrzuje i Ministerstvo vnitra ČR, které výslovně uvádí, že:

 

„Manžel občana ČR, který je občanem EU. Je nutno doložit oddacím listem. Tato vyjímka je za účelem jednorázového příjezdu do ČR. Totéž platí pro registrovaného partnera občana ČR, který je občanem EU“.

 

Právnička působící v LGBT neziskových organizacích PROUD a Jsme Fér! Dr. Adéla Horáková 7. dubna na svém Twitterovém profilu uvedla, že:

 

„Zákaz vstupu do ČR neplatí pro MANŽELA nebo MANŽELKU českých občanů. Zjevná diskriminace ne-heterosexuálních párů. Ty musí zůstat rozděleni, každý v jiné zemi. Další důvod, proč potřebujeme Manželství pro všechny.“

 

 

I když v té době Ministerstvo vnitra ještě výslovně v souvislosti s vpuštěním cizinců žijících v registrovaném partnerství s českými občany vyjímku na svém webu neuvedla, nic to nemění na skutečnosti, že usnadnění vstupu a pobyt takovýmto osobám zaručuje již několik let Evropské právo. Do této dezinformační kampaně se zapojil na podporu Jsme fér! pan poslanec Jan Lipavský (Česká pirátská strana), kde 9. dubna upozornil na mezery ve vládním nařízení o zákazu vstupu cizincům a apeloval na pana premiéra Andreje Babiše, aby výjimku doplnil o registrované partnerství. Pozdě. Ministerstvo vnitra o den dříve tuto vyjímku na swých webových stránkách již mělo uvedenou.

 

 

Ministerstvo vnitra požadavkům LGBT lobby vyhovělo, to dále pokračuje v nesmyslné kampani

 

 

I když bylo ze strany vlády osobám žíjícím v registrovaném partnerství veškerým požadavkům vyplývajících jak z toho Evropského, tak vnitrostátního práva vyhověno, Dr. Horáková a politická LGBT nezisková organizace Jsme fér! dále pokračují v kampani založené na nepravdivých údajích. Na sociálních uvádějí jako fakt, že „vládní nařízení teď pro spoustu párů znamená oddělení a vztah na dálku aniž by věděli, kdy se zase uvidí“. Přitom uvádějí příklad dvou mužů, kdy jeden je Čech a druhý Američan, kde by ani uzákonění Manželství pro všechny nemělo na danou situaci absolutně žádný vliv. Z praxe je totiž veřejně známo, že na straně ČR by problém se vstupem registrovaného partnera občana ČR vznikl zcela vyjímečně, opačně je tomu na straně právě USA a nebo například Velké Británie. Tyto země totiž ne vždy vpouštějí na svá uzemí manžele (nebo manželky) s jinou státní příslušností vlastních občanů. Ještě před vstupem České republiky do Evropské Unie nebyla pětkrát za svým britským manželem vpuštěna paní Alena na britské území. Z letiště Heathrow musela odletět zpět do České republiky. Další podobné případy jsou známy i z USA.

 

 

Když se na facebookovém profilu politické LGBT neziskové organizace Jsme fér! začaly objevovat důkazy o tom, že nezisková organizace ve svých tvrzeních nemá zcela pravdu, začala se tato nezisková organizace vymlouvat na naprosto nepodstatné administrativní úkony vlády a opět uvedla v jednom ze svých článků již několikrát opakovaný nesmysl.

 

 

Screenshot Jsme fér – Facebook a Web


Je nesporné, že Registrované partnerství a stávající legislativa je i v takových vyjímečných případech, jakou je současná Korona-krize, nasprosto dostačující. LGBT neziskové organizace by měly znát legislativu, v jejímž rámci by poskytovaly poradenství a případnou pomoc LGBT menšině, nikoliv manipulativně vytvářet dojem, že jsou práva LGBT menšiny porušována nebo nedostačující tak, jak se o to snaží v současné době.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *