„Queer“ besedy na Karlově Univerzitě pod symbolem radikální levice

Berlin – Demo vor dem deutschen Bundestag – Antifa

 

V březnu se měla v pražském Kampusu Hybernská uskutečnit ve spolupráci s LGBT+ organizacemi interaktivní beseda o výuce s lidskoprávní a genderovou tématikou. Hlavním bodem besedy měl být gender. Charlie, Queer spolek Univerzity Karlovy, který besedu na akademické půdě spoluorganizoval se přitom symbolicky hlásí k radikálním levicovým hnutím.

 

Jaká témata měla být předmětem diskuse na akademické půdě Univerzity Karlovy?

 

Screenshot Facebook Charlie, queer spolek Univerzity Karlovy

V popisu bylo uvedeno následující:

 

„Jaké otázky týkající se genderu se ve vzdělávacím systémů řeší? A co homofobní nebo genderová šikana?

 

Na interaktivní besedě se dozvíte, jak ve školách vytvářet prostředí, kde se budou žáci a žákyně bez ohledu na vlastní gender a orientaci cítit bezpečně a vítaně.

 

Taky si vyzkoušíte několik aktivit, které je ve školách možné při výuce o lidskoprávní a genderové tematice použít a prostor samozřejmě bude i na dotazy a konkrétní problémy z vlastní praxe.

 

Tématem vás provede moderátor Mgr. Vítězslav Slíva, který se problematikou genderu ve školství dlouhodobě zabývá, a jeho hosté a hostky.“

 

Akce se měla konat ve spolupráci spolků Charlie, queer spolek Univerzity Karlovy a Výluka.

 

Co je to vlastně ten QUEER?

 

Queer je zastřešující výraz pro seskupení sexuálních menšin a také popis vznikajícího teoretického modelu, který se vyvinul z lesbických a gay studií, popisující sexuální orientaci, genderové identity nebo genderové vyjádření, které neodpovídá heteronormativní společnosti.

 

Ačkoliv je termín Queer často používán jako synonymum pro gay, lesbické, bisexuální a transgender identity, může být chápán jako označení kohokoliv, kdo se z důvodu svých sexuálních praktik nebo genderového vyjadřování necítí být součástí „většiny“. „Queer se potom stává zastřešujícím pojmem, který může být použit pro popis většiny – i když ne všech – lidských sexualit.“

 

LGBT organizace se sešli v Praze pod symbolem levicově radikálních uskupení

 

Akce zaměřená na LGBT+ agendu se sice kvůli koronavirové krizi nekonala, za to se v sobotu 20. června konala demonstrace pořádaná několika LGBT a feministickými organizacemi namířená proti polskému prezidentovi Andrzeji Dudovi. Akademický „LGBT“ spolek Charlie tuto akci, která měla ve svém logu symbol levicově extremistických uskupení (sevřená pěst) na sociálních sítích veřejně podpořil.

 

 

Na demonstraci, kde při zadržení jednoho muže policií začal „mírumilovný duhový dav“ skandovat hesla „All cops are bastards“ vystoupil například i ředitel Prague Pride a LGBT aktivista Czeslaw Walek působící i v organizaci Jsme fér!, která vede dlouhodobou kampaň za uzákonění Manželství pro všechny a která je financována i z fondů multimiliardáře George Sorose.

 

Screenshot webové stránky Jsme fér!

 

Propojení a společné sympatie levicových radikálních skupin  (jakými jsou například Antifa) s LGBT lobbystickými skupinami nejsou ojedinělé. Příznivci obou ideologických proudů se setkávají na svých akcích, kde se vzájemně podporují. Nezřídka lze shlédnout duhové vlajky, dříve symbolu LGBT menšiny, dnes politicko-ideologického směru vedle vlajek radikální skupiny Antifa.

 

Berlin – Demo vor dem deutschen Bundestag

 

Komentář Ivany Schneiderové:

 

Co chtějí našim dětem přednášet tyto spolky či neziskovky ve školách?
Výrazy „Homofob“ ani „homofobní“ nejsou u nás specifikovány….

 

Genderová šikana? Děti si vždy najdou jedince, který je nějakým způsobem slabý či zranitelný a gender v tom vůbec nenese význam.

 

Rodiče, sledujte bedlivě, kdo chodí do škol, kdo mluví k vašim dětem. Pokud se vám něco nelíbí, zavčas zasáhněte.

 

Lidé si všímají, že tvrdili, že opět lhali, že to nebudou „cpát“ všem a masáž ve jménu LGTB+ začíná.

 

Potom vám přijdou do školy transsexuálové a budou vyprávět, jak je úžasné být trans, děti budou takto ovlivňovat a uvádět do chaosu, zda jsou tedy trans, bisexuál, lesba či gay? Potom se divíme, že narůstá počet dětí, které si nejsou jisté svou pohlavní identitou a narůstá počet dětí léčených genderovou dystrofií?

 

Ví vůbec tito mladí lidé, kteří ještě nemají ponětí, co život znamená, jaké to může mít důsledky na děti ve školách?

 

Tak se ptáme, kam směřují školy? Bude čas na výuku jazyka, matematiky, fyziky, či dějepisu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *