„Pirátka“ Richterová hodila LGBT přes palubu, sňatky homosexuálů již nejsou prioritou

Česká pirátská strana / flickr.com / CC BY-SA 2.0 / Remix s Pixabay


Veřejné předvolební sliby Pirátů LGBT politickým neziskovým organizacím a aktivistům týkající se uzákonění sňatků homosexuálů známých pod názvem Manželství pro všechny se pomalu vytrácejí jak pára nad hrncem. Manželství pro všechny a LGBT agenda již nejsou pro Piráty prioritou, jak nedávno Radiožurnálu sdělila místopředsedkyně Pirátské strany a staronová poslankyně Olga Richterová.

 

Sdružení LGBT neziskových organizací Jsme fér! mělo v dosluhující vládě hlasitého politického spojence – Pirátskou stranu. Piráti dlouhodobě podporovali uzákonění manželství stejnopohlavních párů známém pod názvem Manželství pro všechny. V důsledku výsledku parlamentních voleb v rámci koaličních vyjednávání ale Piráti náhle mění své priority, protože nechtějí štěpit a hledat neshody. 14. října to uvedla pro Radiožurnál místopředsedkyně Pirátské strany a staronová poslankyně Olga Richterová. Na dotaz Radiožurnálu, zda Piráti čekají v otázce uzákonění sňatků párů stejného pohlaví nějaký kompromis nebo odmítnutí ze strany koalice Richterová odpověděla:

 

„A právě proto k té vaší otázce chci říct, že nehodlám hledat, na čem se štěpíme a neshodneme. Byť vnímáme, že lidé jiné orientace nemají rovná práva, nepožívají věcí typu nárok na vdovecký a vdovský důchod, i když spolu mohou být registrovaní spoustu let, tak to není něco, na čem bychom se hodlali štěpit. Cílem vládní koalice musí být, a z programového týmu to vyplývá, vyřešit přehnanou byrokracii, rostoucí státní dluh a další věci.“

 

Mohlo by se zdát, že Piráti začali měnit duhové barvy jak chameleon. A není se čemu divit. S volebním propadákem, kdy většinu hlasů dostali Starostové a od Pirátů tak míří do poslanecké sněmovny pouze čtyři poslanci zřejmě musejí reflektovat skutečné problémy občanů, kterých je více jak 4%. Už jen proto, že ideologické cíle Pirátů prostě ve společnosti netáhnou. Takže se zákon o Manželství pro všechny opět zřejmě odkládá na neurčito. A nemluvě o tom, že v rámci registrovaného partnerství lesby a homosexuálové již nárok na vdovecký a vdovský důchod mohly mít dávno uzákoněný, kdyby ho nezisková organizace Jsme fér! jako řadu dalších úprav neodmítla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *