Hnutí Jsme fér se definitivně odkopalo – společně s Danielem Prokopem a MEDIANem si upravují průzkumy dle vlastní potřeby

Homosexualita
Zdroj: Pixabay

Dne 23. ledna 2020 uspořádalo hnutí Jsme fér! tiskovou konferenci na půdě Poslanecké sněmovny, na které společně s ostatními podporovateli představili údajnou vzrůstající podporu obyvatel pro stejnopohlavní manželství. Přitom podle samotného MEDIANu podpora spadla ze 75% (2018) na 67% (2019). Ještě absurdnější je skutečnost, že podpora Manželství pro všechny převyšuje akceptanci homosexuality v České republice. Znamená to, že 8% dotázaných sice homosexualitu neakceptuje, ale podporuje pro ně možnost uzavřít manželství, což je samozřejmě nesmysl.

 

 

Tuto domněle vzrůstající podporu hnutí Jsme fér! vysvětlilo na základě nejnovějšího průzkumu agentury MEDIAN, který zjistil, že stejnopohlavní manželství má v současné době podporu veřejnosti 67%. A protože Jsme fér dlouhodobě na svých stránkách uvádělo podporu 61%, měl tedy tento průzkum dokázat, že podpora roste a společnost je na tuto zmněnu připravena. No a aby toho nebylo málo, podporovatelé přišli ještě s jakousi finanční studií, která by měla dokazovat, že manželství pro všechny údajně přinese do státní kasy minimálně pět miliard korun. Ale vezměme to pěkně postupně.

 

Na začátku roku 2018 si hnutí Jsme fér! nechalo udělat průzkum od agentury MEDIAN, jejichž výsledky byly zveřejněny na stránkách Českého rozhlasu. Podle přiložené fotogalerie v článku podpora pro stejnopohlavní manželství čítala celých těžko uvěřitelných 75%! Výsledku tohoto průzkumu hnutí Jsme fér! zveřejnilo taktéž na svých webových stránkách.

 

Ukázka z výzkumu Medianu
Zdroj: Jsme fér a MEDIAN

 

To nejdůležitější se ale stalo až v roce 2019. Na lednové tiskové konferenci představil Daniel Prokop průměr tří průzkumů, kde k velkému překvapení u agentury MEDIAN byla změněna podpora Manželství pro všechny ze 75% na 65%! Nabízí se otázka, proč se tomu stalo, napadlo mě, že to bylo změněno proto, aby to příliž nebilo do očí v porovnání s agenturou CVVM, u které se podpora držela několik let stabilně od 47-52%. Deset procent si tedy ještě nějak obhájili, těch dvacet už by obhajovali velmi stěží a vznášelo by to pochybnosti k serioznosti agentury MEDIAN. Na základě poníženého výzkumu od Medianu, PEW research center a CVVM tedy stanovili průměrnou podporu 61%.

 

Tak když jsme si už ujasnili, jakým způsobem přišli k těm 61%, tak se můžeme vrátit zpět k tiskové konferenci z letošního ledna, kde Jsme fér! tvrdilo, že podpora stoupla. Jaká je ale skutečná realita? U Medianu došlo k propadu z 75% na 67%. U CVVM z 50% na 47%. U PEW známe pouze původní data z roku 2015. 

 

Jak je zde z lehce ověřitelných údajů patrné, tak tvrzení Jsme fér o stoupající podpoře je pouze manipulace a čistá lež!

 

Dokazuje to i samotný průzku PEW zveřejněný v říjnu 2019, podle kterého je v České republice akceptance homosexuality 58%. Podle průzkumů MEDIANu by museli pro uzákonění sňatků stejnopohlavních párů hlasovat i ti občané, kteří homosexualitu neakceptují.

 

Zdroj PEW research center – akceptance homosexuality

 

Zajímavé jsou ještě počty respondentů, které mají hovořit o veřejném mínění deseti milionů občanů České republiky. Průzkumu MEDIANu se v únoru 2018 zúčastnilo celkem 1 216 respondentů starších 18. let. Průzkum CVVM se uskutečnil v rozmezí 4. – 14. 5. 2019 a zůčastnilo se ho 1 026 respondentů starších 15. let. Všechny průzkumy jsou založené na vzorku populace čítající kolem 1 000 osob.

 

Zdroj: Screenshot Průzkum CVVM

 

S podobným počtem respondentů zpracovala agentura Online research phoenix v období 13.3. – 19.3.2019 statistiku pro FTV Prima, ze které jasně vyplývá, že manželství je vztah pouze mezi mužem a ženou a jako jeden ze základních stavebních hodnotových kamenů společnosti by mělo být zakotveno přímo v Ústavě ČR.

 

 

Lze tedy konstatovat, že všichni přítomní na letošní lednové konferenci se buďto propůjčili ke lžím, a nebo byli záměrně zmanipulováni.

Článek napsal: Jan Bílý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *