Diskriminace LGBT, která se nikdy nekonala. Pravidla v nouzovém stavu byla od začátku stejná jak pro manželství, tak registrovaná partnerství.

Pomáhá Dominik Feri nekalým způsobem organizaci „Jsme fér!“ protlačit manželství pro homosexuály? V pondělí 16. listopadu přinesla politická LGBT iniciativa „Jsme fér!“ na svých stránkách informaci, že v nouzovém stavu jsou homosexuálové znevýhodněni a až na vyjímky (zdravotní stav a pod.) jim není povoleno uzavírat registrovaná partnerství, zatímco svatby jsou stále povoleny, tedy až na limit maximálního počtu osob. Tato informace se nachází na zcela novém serveru. Jenže je tu jeden problém: na tomto serveru byly informace původně uveřejněny správně a položky svatba a registrované partnerství byly předtím společně jako jedna položka v menu výběru.

 

Screenshot 01 covid.gov.cz
https://covid.gov.cz/situace/zivotni-udalosti

 

Z jakého důvodu tutu informaci někdo změnil je záhadou, protože ještě tentýž den bylo možné normálně se proklikat k té původní verzi, což posléze už možné nebylo. Ovšem odkaz na původní verzi stále existuje, jen se na něj není možné dostat z hlavního menu tohoto nového serveru o koronaviru. Na tuto skutečnost upozornili samotní fanoušci „Jsme fér!“ a jeden dokonce komentuje slovy: „páni protichůdné informace jen dva kliky vedle sebe.“

 

Screenshot Facebook

 

Odkaz na původní verzi webu ZDE

 

Screenshot 02 covid.gov.cz
https://covid.gov.cz/situace/zivotni-udalosti/svatba-uzavreni-registrovaneho-partnerstvi?fbclid=IwAR0pyU7K7ntnnEXxQzQhiLQwNPi1urfL-xrpX-jLvyPotBYXzQqHwTK6-QU

 

Tento nový server vznikl začátkem listopadu, tedy až po tom, co vyšel předposlední balík vládních nařízení a upozornění na údajnou diskriminaci bylo zveřejněno sice ve stejný den, kdy vyšel poslední balík vládních nařízení z 16. listopadu, ale i kdyby to čirou náhodou stihli vše zpracovat, což je nereálné, tak na samotném webu je pod položkou registované partnerství nahoře uvedeno, že poslední aktualizace obsahu je z 14. listopadu.
Nabízí se otázka, jak je tedy možné, že aniž by došlo k nějaké změně, k nějakému novému nařízení vlády, tak na tomto serveru došlo k změně k horšímu vůči uzavírání registrovaného partnerství?

 

Záhadu možná rozluštíme tím, když se podíváme na to, kdo se stará o obsahový update serveru. Jaké velké překvapení nás čekalo, když jsme zjistili, že ten, kdo se stará o obsah webu je Dominik Feri, velký zastánce manželství pro všechny. Adéla Horáková, právnička tohoto hnutí se ve svém otevřeném dopise odvolává výhradně na tento portál. Pokud by byl tímto portálem obsah odněkud měněn, proč by se tato právnička neodvolávala na původní zdroj, ale na portál spravovaný Dominikem Feri?

 

Nepodařilo se nám najít žádný jiný zdroj, který by lidem předkládal, co vlastě současně platí a co už ne. Předpokládáme tedy, že lidé, co se starají o aktualizace obsahu (Dominik feri a jeho tým) jsou jediní, co se podíllejí na tom, jaký obsah se konkrétně na tomto portálu objeví. Jak velká by tedy byla jeho motivace a nebo jeho týmu po tom, co je někdo možná upozornil na to, že Usnesení vlády ČR ze dne 30. 10. 2020 č. 1113 se dá teoreticky vyložit i jinak, než měli uvedeno původně a správně na svém webu?

 

No vzhledem ke vstřícnému postoji k manželství pro všechny určitě velká. Kdo byl ten někdo můžeme pouze spekulovat, protože nejsme jasnovidci. Přímo se ale nabízí možnost, že tím někdo možná byla přímo Adéla Horáková. Ono je totiž dost podezřelá jedna věc. Pokud Dominik Feri a jeho tým jsou první, kteří s obsahem příjdou do styku, je celkem divné, že právě oni by nebyli první, co by volali Adéle Horákové a upozornovali jí na tuto diskriminaci. Samotná Adéla ovšem o tom nikde nehovoří, že by info měla od Dominika, jak by se dalo předpokládat. Ale ani Dominik Feri o tom nikde nemluví, prostě ticho po pěšině. Možná právě proto, aby na sebe neupoutal pozornost a aby někoho náhodou nenapadlo si to spojit dohromady, že?

 

Screenshot blog.cesko.digital
https://blog.cesko.digital/2020/11/tz-novy-infoweb?fbclid=IwAR2JJ3Np-_cLSn4auS7EwiKvq7I9qDGqscXiwnuNHI_kBhGp8NV4DhQ8zX8

 

Není vyloučeno, že tato hanebná operace má krytí z nejvyšších míst. Hamáček se za to omluvil a chybu svádí na Ministerstvo zdravotnictví, které se omluvilo jenom na svém twiterovém učtu s odůvodněním, že to prý nedomyslelo. Jedná se o zametání stop? Nikde jinde se totiž tato omluva neobjevila. Navíc samotné ministerstvo nám po telefonu sdělilo, že za texty na tomto serveru nenese vůbec žádnou odpovědnost a odkázalo nás na své stránky jako jediny a kvalitní zdroj informací.

 

Screenshot Ministerstvo zdravotnictví
https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/

 

Mezi zde uveřejněnými opatřeními vlády či ministerstva zdravotnictví jsme text ani informace uveřejněné na serveru Dominika Feriho nenalezli, což neznamená nic jiného, než že tento server je autorem textu, který hovořil o diskriminaci osob vstupujících do registrovaného partnerství.

 

Zde stále nechápeme o jakém mimořádném opatření se v této zprávě na twiteru píše. Naopak v mimořádném opatření vydaným Ministerstvem zdravotnictví z příslušné doby, kde se hovoří o svatbě, se zároveň mluví o registrovaném partnerství. Ve vyjímce z nošení roušek se píše:
w) snoubence v průběhu sňatečného obřadu a další osoby tomuto obřadu přítomné a osoby činící prohlášení o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a další osoby tomuto prohlášení přítomné.

 

Mimořádné opatření v pdf formátu ke stažení ZDE

 

Nikde žádný náznak diskriminace ministerstva zdravotnictví, tak o co teda šlo? Co to je za divnou hru Hamáčku? Neměl bys to vysvětlit?

 

Potvrdilo se tedy, že celá ta věc ohledně diskriminace osob vstupujících do registrovaného partnerství byla nejspíš promyšlenou provokací, která měla vyburcovat své vlastní přívržence a pomoct tím vytvořit tlak na vládu a parlament,aby došlo k uzákonění manželství pro všechny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *