Zákon umožňující svěřit do společné pěstounské péče dítě homosexuálům sněmovnou neprošel – LGBT neziskovky se ale nevzdávají

Zdroj: Pixabay

Když to nejde dveřmi, protlačíme to komínem. Zhruba tak by se dala popsat snaha LGBT politických neziskových organizací a jejich spřízněných poslanců uzákonit možnost společné pěstounské péče, a to zejména pro homosexuály. Minulý týden poslanecká sněmovna takový návrh těsně zamítla. Zákon umožňující svěřit do společné pěstounské péče dítě nesezdaným osobám či homosexuálům v registrovaném partnerství přišel od poslankyně ANO Karly Šlechtové. Pokud by zákon prošel, legitimizoval by „dva tatínky – např. tátu a taťku“ a dvě matky. Dále by posílil politické neziskové organizace v prosazení Manželství pro všechny – a s ním spojeného otevřeného byznysu s dětmi.

 

Zákon umožňující svěřit do společné pěstounské péče dítě homosexuálům je jen dalším krokem k prosazení náhradního mateřství. Když se uzákoní „otec a otec, matka a matka, otec-žena a matka muž (plus řada dalších kombinací v rámci genderového mainstreamingu a zejména potom u transgender osob), což by zamítnutý zákon legitimizoval, nic by nestálo v cestě adopcím dětí, které odnosí náhradní matka. Skvělý byznys pro reprodukční kliniky a LGBT organizace zprostředkovávající takovéto adopce.

 

Do boje proti takovým praktiktám se pustila i významná polská organizace „ORDO IURIS – Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej“, která nyní oslovuje další evropské prorodinné spolky s novou iniciativou zaměřenou proti uzákonění praxe obchodního náhradního mateřství. V dopise přímo uvádí:

 

„Vážení,

obracíme se na vás s žádostí o připojení k našemu postupu proti uzákonění praxe obchodního náhradního mateřství.

 

Jen málo lidí v našich zemích si je vědomo skutečné podstaty této praxe a právní systémy mnoha zemí nemají dostatečná ustanovení, která by ji regulovala a omezovala.

 

S pokrokem technologie čelíme stále více oblastem, které jsou otevřené nejstrašnějšímu zneužívání osob a lidstva, a to jak na domácí, tak nadnárodní úrovni. Jednou z oblastí, kde se takové výskyty objevují, je oblast náhradního mateřství. Věříme, že bychom měli informovat veřejnost o takových problémech a oblastech, organizovat se a aktivovat proti nim a navrhovat řešení k odstranění mezer v našich právních strukturách a podporovat porozumění novým hrozbám.

 

Náhradní mateřství, které je fenoménem na hranicích vědy, by mohlo být prezentováno v pozitivním i negativním světle. Pokud se však jedná o službu poskytovanou za odškodnění, je to jednoznačně stejné jako nákup lidské bytosti (tj. jde o případ obchodování s lidmi, což je otroctví dvacátého prvního století) a obvykle se jedná o ženy nucené uchýlit se k takovým činům z důvodu chudoby nebo jiných zranitelností a představuje nejhanebnější formu vykořisťování žen.

 

Kromě toho je také poměrně často doprovázeno některými dalšími negativními jevy z okrajů dnešní kultury, např. nákup náhradní ženy službou bohatých žen za účelem zachování vzhledu, což může těhotenství ohrozit, a mnoho a mnoho dalších. Takové obavy se stávají ohavností, když z jedné osoby udělají zboží (dítě) a z jiného nástroj na výrobu zboží (matka).

 

Navíc opatření, která „selhala“ z jakýchkoli důvodů (nemoc dítěte, špatná barva očí nebo vlasů, pohlaví nebo jakýkoli jiný důvod, včetně dočasných zákazů cestování), vedou k nechtěným dětem, které jsou ponechány napospas cizím lidem a někdy může být takové dítě dokonce zabito.

 

Konečně, jak naznačuje zkušenost s některými hrůznými lékařskými praktikami minulosti, takovéto praktiky mohou snadno otevřít cesty k novým a nevyslovitelným nelidstvím, např. k možnosti chovu geneticky příbuzných osob pro náhradní orgány a nespočet dalších hrůz.

 

Proto se domníváme, že musíme tento návrh položit na stůl, abychom v první řadě omezili možnost takového vývoje a zadruhé prosadili nařízení týkající se této citlivé oblasti.

 

Začněme návrhem volitelného protokolu k Úmluvě o právech dítěte, který má být zaveden Valným shromážděním OSN. Pokud budeme úspěšní, pojďme se vrhnout na kampaň v každé z našich zemí, abychom přijali tento protokol, obchodní náhradní mateřství postavili mimo zákon a regulovali celou oblast.

 

Připravili jsme petici Vysokému komisaři pro lidská práva OSN, kde požadujeme, aby předložil tento nepovinný protokol k Úmluvě k přijetí.

 

Přečtěte si prosím petici, kterou jsme připravili (odkaz na návrh petice v angličtině ZDE  – mějte na paměti, že se na něm stále pracuje).

 

Dejte nám prosím vědět, pokud byste byli ochotni vstoupit do koalice na podporu této akce. Pokud ano, pošlete nám prosím vaše logo ve vysokém rozlišení a my jej zveřejníme na petiční stránce. Pokud byste se chtěli podílet na úsilí i jinými způsoby, dejte nám prosím vědět.

 

Doufáme, že toto naše úsilí podpoříte.“

 

Spolek Tradiční rodina tuto iniciativu samozřejmě podpoří a připojí se k ní. Jakmile bude dokončena finální podoba petice, zajisté se jí ujmeme v rámci České republiky.

One Reply to “Zákon umožňující svěřit do společné pěstounské péče dítě homosexuálům sněmovnou neprošel – LGBT neziskovky se ale nevzdávají”

  1. Jsem ráda,že jsou mezi náma lidé,kteří mají možnost promluvit a zasadit se o zdravou společnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *