Ukradené dětství, ukradené děti

Americká vláda podporuje výzkum, v jehož rámci mohou děti s poruchou genderové identity dostávat hormony určené ke změně pohlaví. Tento kontroverzní program již má ale své odpůrce. Jedním z nich je endokrinolog Michael Laidlaw.

Podle agentury RT tento lékař na základě amerického Zákona o svobodě informací zjistil, že se daný pětiletý výzkum provádí v Dětské nemocnici v Los Angeles, a že se minimální věková hranice pacientů pro tuto proceduru snížila z 13 na 8 let. Grant na provedení výzkumu ve výši 5,7 milionu dolarů poskytl Národní ústav zdraví (National Institutes of Health, NIH – ústav Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA, pozn. red.).

„Představte si, že dáváte osmiletým dívkám testosteron. Jsou ve třetí nebo čtvrté třídě. Je to neuvěřitelné. Ale děje se to,“ uvedl Michael Laidlaw.

Malé děti mohou dostat hormonální supresory, aby se zabránilo dospívání u jejich původního pohlaví. Poté jim lékaři poskytnou hormony určené k rozvoji znaků opačného pohlaví.Nicméně Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA tyto léky pro tento účel neschválil, proto musí být předepsány mimo léčbu. Jejich nejznámější vedlejší účinky zahrnují například zastavení normálního vývoje mozku a kostí, jakožto i zvýšené riziko srdečního infarktu, mozkové mrtvice a různých typů rakoviny. Podle Michaela Biggse, profesora z Oxfordu, používala britská Genderovéá klinika v Tavistocku stejné léky, přičemž u dívek, které tyto léky užívaly, byly zaznamenány vážné emocionální problémy, nespokojenost s jejich těly, a dokonce i sklony k sebepoškozování.

Michael Laidlaw uvedl, že hormonální supresory jsou sice předepisovány, ale děje se to při ignorování absence důkladných vědeckých studií. Taková hormonální léčba navíc obvykle činí dětí neplodnými. Tento fakt však děti podle Laidlawa nejsou kvůli svému věku schopné pochopit, Právě proto lékař probíhající experimenty označuje za neetické.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201904069577661-cross-sex-hormonalni-terapie-pro-deti-jake-vyzkumy-jsou-v-usa-financovany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *