Je jen jedna láska či více?

Amor
Zdroj: PIxabay

Malé zamyšlení:

 

Tak, jak nyní „Jsme fér“ tvrdí, že je jen jedna láska. Já si dovolím nesouhlasit.

 

Je láska bezpodmínečná, kdy matka miluje dítě takové jaké je, kolik dětí se narodilo s Downovým syndromem, či jinak postižených a matky se obětavě o ně starají.

 

Je láska sobecká, kdy chci jen pro sebe výhody a nevidím dopady na druhé.
Pokud chtějí geyové zdravé dítě na objednávku a v případě poškození, musí dotyčná „ukončit svou práci na objednávku“, co to tedy je?
Tyto ženy podstupují velké zdravotní riziko, při hormonální léčbě, která všemu předchází, i při odběru vajíček. Podstupují riziko, že si někdo umanul.

 

Láska je také to, co miluji docela sobecky a tvrdím, že jen to, co miluju já, je to nej a nic jiného už nemá šanci na žádné bytí (na žádný životní prostor), jen proto, že miluju já něco jiného?

 

To není láska, to je sobeckost? Že to vidíte jinak? Já to vidím očima mé lásky právě tak. Že vy to vidíte jinak? Nemám vás ráda a vaše láska mne přece nezajímá.

 

Kolik je druhů lásky? Každý má svoji definici, někdo svou vlast, svoji rodinu, svoji rodnou řeč…. a někdo miluje kofolu.

 

Pokud si vyhledáme, dovíme se, že první je náklonnost, dalším stupněm je láska vášnivá v erotickém duchu, dále je láska přátelská a nakonec bezpodmínečná Agapé.

 

Ve jménu lásky lze jít i do boje, ve jménu lásky byly i křižácké výpravy.

 

Je tedy jedna láska či více?

 

Tak, jak byla homosexualita vyřazena z duševních nemocí podvodem, tak podvod pokračuje manipulací, že láska je jen jedna. Je „Jsme fér“ férové? Kdepak není fér.

 

http://lukastargosz.blogspot.com/2010/01/laska-jako-zpusob-zivota-ctyri-druhy.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *