Vyvracíme argumenty zastánců Manželství pro všechny – Jsou LGBT páry skutečně tak dokonalé?

 

 

Zastánci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry často argumentují tím, že v heterosexuálních rodinách dochází k násilí na dětech a jejich zneužívaní. Proč by tedy nemohly děti vyrůstat v milujících „duhových“ rodinách? Takové děti ale již dávno existují, stejně tak jako „duhové“ rodiny. K násilí, špatné péči nebo týrání dětí nedochází ale pouze v heterosexuálních rodinách, existují případy i těch „duhových“. Tvrzení, že většinová společnost je ta špatná a zlá, kdežto u sexuálních menšin vše funguje bez problémů a z toho důvodu si zaslouží vstupovat do manželství je přinejmenším zavádějící a nepravdivé.

 

K tomu, aby si mohly lesby a homosexuálové adoptovat děti Manžeství pro všechny nepotřebují. Ústavní soud jim to v roce 2016 povolil. Stejně tak je mylná argumentace týkající se právní nejistoty dětí vyrůstajících v „duhových“ rodinách. Právní jistotu zajišťuje zákon o Osobě blízké, respektive jeho poslední novelizace. Opět zde není zapotřebí měnit institut manželství a Manželství pro všechny uzákonit.

 

 

Uzákoněním Manželství pro všechny se otázka týraných dětí a dětí v dětských domovech nezmění. O tyto děti má totiž málokdo zájem, a nebo nejsou k adopci právně volné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *